Визначення коду товару – чому не обійтися без фахівця?

Одним з найважливіших кроків до ведення зовнішньоекономічної діяльності є визначення коду товару за допомогою УКТЗЕД.

УКТЗЕД це український класифікатор товарів зовнішньоекономічної діяльності.

Доступно про важливе

Дана база розділена на 21 тематичний розділ, який в свою чергу розділений на групи. Кожен код товару УКТЗЕД складається з десяти цифр – рівнів класифікації, де перші дві цифри визначають товарну групу; перші чотири – товарну позицію; перші шість – товарну субпозицию, а всі десять – товарна категорія. Так що код товару згідно з УКТЗЕД є строго регламентованим та структурованим, однак навіть при цьому у багатьох підприємців виникають труднощі з визначенням коду, тому їм неодноразово доводиться звертатися до митним брокерам з ССБГРупп.

Класифікатор являє собою систематизований перелік товарних груп, відзначених спеціальними присвоєними їм кодами, в тому числі інформація про ставки митних зборів. Основна мета класифікації товарів – подати правильний код митного органу, від цього залежить не тільки мито, але і методи нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (квоти, ліцензування або інші заходи). Класифікація товарів не завжди очевидна, і неправильно певний код може призвести до неналежного нарахування мита або більш тривалій процедурі митного оформлення, що часто призводить до додаткових витрат. Тарифний код УКТ ЗЕД Україна, використаний при оформленні імпорту або експорту, також перевіряється митними та податковими органами за фактом декларування товарів.

Помилки у визначенні коду УКТ ЗЕД товару

На перший погляд, визначення коду товару може здатися простим заняттям. Але як показує практика в силу специфічних властивостей товару або недостатньої інформації про товар, це перетворюється в довгий і кропіткий процес.

Справа в тому, що в класифікації товарів і послуг немає словника, який би пояснював, як розуміти концепцію. І багато хто відчуває себе розгублено вже при визначенні товарної групи. Тому якщо ви не можете самостійно впорається з цим завданням, можете звернутися з ССБГрупп – наші фахівці швидко і ефективно вирішать цю проблему.

При складанні списку товарів потрібно думати на кілька кроків вперед. Занадто широкий список товарів, може змусити підприємців метатися між різними товарними групами. Але при більш детальному аналізі характеристик товару, є можливість згрупувати товари.

У будь-якому випадку, якщо виникають труднощі – допомога фахівців CCBGroup спростить ваше життя і позбавить від турбот.

Спірне питання при визначенні УКТЗЕД коди

У разі, якщо митні органи розкривають неточності або помилки, під час митного оформлення або після його завершення, митний орган має право класифікувати товари на свій розсуд.

Рішення митних органів про класифікацію товарів для цілей митного оформлення є обов’язковими і оголошуються в порядку, встановленому законодавством. Якщо власник вантажу не згоден з рішенням митного органу про класифікацію товарів, декларант або уповноважений ним представник має право оскаржити зазначене рішення в порядку, передбаченому ст. 4 «Митного кодексу України».

При митному оформленні в якості підтверджує інформації про код товару можуть використовуватися експертні висновки інших органів, установ та організацій до компетенції яких входить визначення митних кодів товарів відповідно до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності.

Але щоб уникнути подібних ситуацій, можете звертатися в CCBGroup. Наші фахівці допоможуть вам не тільки швидко і правильно визначити код товару УКТ ЗЕД Україна, але і зможуть надати кваліфіковану консультацію з будь-якого питання, пов’язаного з веденням зовнішньоекономічної діяльності.

Контактні телефони:

+38 (067) 567-01-89

+38 (093) 704-16-26

©2014 CCBGroup

77 / 0,463 / 49.44mb

Log in with your credentials

Forgot your details?